Eurodeputetja në Parlament bën veprimin “alla shqiptareshe” gjatë pushimit (FOTO)

Parlamenti Evropian është një institucion ku merren veprime të rëndësishme dhe të gjithë deputetet janë të angazhuar në këtë drejtim.

Por, Komisioneri Evropian për Punët e Brendshme, suedezja Ylva Julia Margareta Johansson preferon që në momentin e pushimit të shkëputet nga debati që ka në PE dhe t’i kthehet hobit të saj, thurjes.

Në medit e huaja po qarkullon një foto ku Johansson shihet gjatë një pushimi në një seancë plenare të këtij Parlamenti duke thurur çorap.

Social-demokratja prodhon raporte mbi situatën e refugjatëve dhe migrantëve në kufijtë e jashtëm të BE-së, e konsideron veten një “tifoze absolute” të thurjes me shtiza.

Ajo u bë e famshme dhjetorin e kaluar, kur postoi një foto në rrjetet e saj sociale ku mund të shihje dhjetëra çorape që ai kishte thurur për kolegët në Parlamentin Evropian.