VIDEO-Skàndali/ Në mëngjes tmèrrojnë popullin me foto e vìkt1mave COVID nga morgu, në darkë Meta dhe Kryemadhi ia marrin valles te ditëlindja e Bes Kallakut

Në një kohë kur opozita sul.mon qeverinë se situata e COVID-19 është jashtë kontrollit me vìkt1ma që fshihen, apo raste àlàrmante, duket se të gjitha janë vetëm sul.me me prapavijë politike, pasi janë vetë ata që shkelin me dy këmbë rregullat anti- COVID.

Protagonistët kryesor të këtij skandali janë presidenti Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi. Në mëngjes hedhin akùza në drejtim të qeverisë, në darke festojnë sikur COVID nuk ekziston. Ato kanë marrë pjesë në ditëlindjen e aktorit të humorit Bes Kallaku, në një festë kur nuk zbatohet asnjë rregull, as maska, as distancimi fizik e mbi të gjitha janë të grumbulluar më shumë se 10 veta në një ambient. Në videon që është publikuar vetë nga aktori Bes Kallaku shfaqet kryetarja e LSI-së teksa ia merr valles popullore.

Kryeministri Edi Rama ka thënë se të gjitha këto akùza të ardhura nga opozita në bashkëpunim me presidentin Ilir Meta është një luf.të e shëmtuar politike për të marrë pushtetin, dhe duke se një video e tillë e konfirmon. /Shqiptarja