Temperaturat ulen sërish në mëngjes, si do jetë moti për sot

Vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta dominojnë motin gjatë paradites. Por mesdita dhe orët vijuese largojnë vranësirat fillimisht nga zonat bregdetare dhe me pas gjithë territori do përfshihet nga kthjellimet.

Temperaturat e ajrit ulen sërisht lehtë në mëngjes por mbeten kostante në mesditë duke luhatur velerat ditore nga -3°C deri në 17°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Rajoni dhe Europa; Europa Lindore dhe Veriore VIJOJNE me vranësira të dendura dhe reshje dëbore. Po ashtu Ishujt Britanikë do të përfshihen nga vranësira të dendura dhe reshje shiu. NDERSA pjesa tjeter e kontinetit do të paraqitet me kthjellime.