Rekord të shëruarish ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë jep detajet si paraqitet situata në spitalet e COVID

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shëruar 436 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 16.666 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 455 pacientë, 21 në terapi intensive, 7 pacientë janë të intubuar.

Ndërkohë në 24 orët e fundit kanë humbur jetë 19 qytetarë dhe janë janë regjistruar edhe 744 raste të reja.