Pastron mushkëritë dhe largon kollën, ky është shurupi me vetëm dy përbërës që mund ta përgatisni vet në shtëpi dhe bën mrekullinë për shëndetin tuaj

Nëse shpesh keni kollë dhe mukus të tepërt, ky ilaç shtëpiak sigurisht që do t’ju bëjë mirë. Është i sigurt si për të rriturit ashtu edhe për fëmijët, shkruan “HolisticLivingTips”.

Karrotat janë të pasura me antioksidantë, dhe ndihmon shumë personat diabetikët dhe ata që kanë hipertension. Gjithmonë zgjidhni lëngun e freskët të karotës në vend që të hani perime të papërpunuara, sepse lëngjet kanë një përqendrim më të lartë të lëndëve ushqyese.

Çfarë i bën karotat kaq të shkëlqyera për ju?

Rritja e imunitetit dhe shëndeti kardiovaskular

Ulja e kolesterolit

Lëkurë pa puçrra

Përmbajtje e lartë e vitaminave (këto vitamina janë të shkëlqyera për lëkurën tuaj!)

Niveli i lartë i kalciumit

Tretja e përmirësuar

Detoksifikimi

Receta e shurupit

Përbërësit:

karota

3-4 lugë mjaltë

ujë

Përgatitja:

Qëroni dhe preni karrotat në copa. I zieni deri sa të zbuten. Kulloni karotat dhe ruani lëngun në të cilin janë gatuar. I shtypni karrotat që të mbeteni me një lloj pureje.

Përziej 3-4 lugë mjaltë në ujin në të cilin ke gatuar karrotat, dhe më pas shto karrotat e shtypura. Ky është shurupi juaj i kollës i bërë në shtëpi. Ruajeni në vend të ftohtë.

Përdorimi:

Merrni 3-4 lugë të ilaçit. Ju duhet të ndiheni më mirë brenda një ose dy ditësh.

Kjo recetë e lashtë do t’ju ndihmojë të eleminoni atë mukus kokëfortë nga mushkëritë tuaja dhe të lehtësoni kollën tuaj,