NGJARJE E RËNDË/ Ndahet nga jeta Maradona, futbolli qan gjeniun

Një lajm i rëndë ka trond1tur botën e futbollit. Është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona…

Mediat argjentinase “Clarin”dhe “Ole” raportojnë se ish-kampioni i botës në vitin 1986 ka pësuar arrest kardian mëngjesin e sotëm në shtëpinë në Tigre. Në banesë e “Djalit të Artë” janë parë ambulanca.

Ikona e futbollit botëror po rehabilitohej pas një operacioni në tru, teksa nuk ka arritur t’ia dalë për ta fituar këtë betejë.