Moti i keq në Itali, stuhia ‘pushton’ qytetin, 3 persona humbin jetën dhe disa të zhdukur (VIDEO)

Komuna e Bitti është god1tur nga një c1klon që ka sjellë reshje të dendura shiu dhe për pasojë edhe përmbytjen e rrugëve dhe makinave.

Për shkak të motit të keq tre persona kanë humbur jetën, ndërsa disa të tjerë janë zhdukur.

Mediat italiane raportojnë se një stuhi e fortë ka god1tur Bittin, duke shkaktuar dëme të mëdha ekonomike, nga përmbytjet në biznese dhe banesa.

Gjithashtu në Galtelli situata është e vështirë, pasi të gjitha banorët që jetojnë në ndërtesa në pjesën e poshtme të pallatit janë evakuar.

Në pamjet më poshtë shihet seisi uji dhe balta ka ‘pushtuar’ qytetin.

Video => https://fb.watch/22hEpWfzf2/