Mjeku në gjendje të rëndë, shtrohet me urgjencë në reanimacion tek Infektivi (EMRI)

Drini Dobi, mjek neurolog në qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” është shtruar me urgjencë në reanimacionin e spitalit Infektiv, për shkak të rëndimit të gjendjes pas infektimit me COVID19. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se gjendja e Dobit është e rëndë, se mjeku ka përjetuar simptoma më të rënda të COVID19.

Disa ditë më parë, para se të infektohej, mjeku neurolog iu bënte thirrje qytetarëve që të mbanin maskën, për të mbrojtur veten dhe të tjerët. /Dosja.al