Lulzim Basha paralajmëron zhvillime të bujshme: Duke filluar nga nesër dhe javën e ardhshme do të shihni…

Kryedemokrati paralajmëron se nga nesër qytetarët shqiptarë do të shikojnë aferat e tmèrrshme në lidhje nga tërmeti shkàtërrìmtar i 26 nëntorit ku humbën jetën 51 qytetarë.

Sipas Bashës, në qytetin e Durrësit po grabiten troje që janë dizenjuar fillimisht për shkolla.

“Duke filluar nga nesër dhe javën e ardhshme, ka afera të tmèrrshme këtu. Ka gràbìtje me sebepin e tërmetit. Në Durrës ka gràbìtje të trojeve nga qeveria me mafien e ndërtimit. Ka troje të cilat janë dizenjuar për shkolla dhe po gràbìten për t’u bërë pallate. Ka pallate që mund të rindërtohen por do të prishen për t’u rrèmbyer pronën banorëve”, tha Basha.