Koronavirusi i merr jetën një tjetër mësuesi, ishte shtruar në spital prej disa ditësh (Foto)

Koronavirusi i merr jetën një tjetër mësuesi në Shqipëri. Bëhet fjalë për mësuesin e një shkolle në Gramsh, Xhevit Dyrmyshi i cili nuk ia ka dalë në betejën me vìrusin e rrezìkshëm. Ai ishte shtruar në spital prej disa ditësh dhe gjendja iu përkeqësua pas komplikacioneve të shkàktuara nga Covid-19.

Lajmin e ka ndarë faqja zyrtare në Facebook e Njësisë Vendore në Gramsh, ku shkruhet: