‘Jep doreheqjen, ik, harrohu’, Vasili reagon ashpër për Ramën

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas dekaratës së Kryeministrit Edi Rama, i cili foli për akùzat mbi fshehjen e vìkt1mave nga Covid-19.

Me anë të një postimi në ‘facebook’ Vasili shprehet se ai më parë tregonte ark1volet ne Lodi dhe Bergamo, ndërsa tani sipas tij Rama sot flet si një ‘grua rruge’.

“Kryeministri, qe tregonte ne FB ark1volet ne Lodi dhe Bergamo s’ka turp e flet sot si grua rruge.

Jep doreheqjen, ik, harrohu ne mundsh.

Por ne se rri edhe mbas turpit te kuf0mave te qytetareve te lene sheshit, do te thote qe ke zgjedhur nje fund shume te hìdhur.

Ky fund do te vonoje shume pak sepse kodi shqiptar i respektit absolut per m0rtin eshte shkelur bastàrdshem dhu.nshem vetem nga ti,” shkruan Vasili në postimin e tij.