“Je shumë qelbësirë”/ Debat në studio, i ftuari i drejtohet keq Arian Çanit

Studiuesi Agron Dalipaj ka qenë mbrëmë i ftuar në emsionin “Zone e lirë” të Arian Çanit ku nuk ka kursyer edhe krìtikat e sharjet ndaj këtij të fundit.

Dalipaj ka hedhur disa akùza për gjuhën shqipe ndaj Akademisë së Shkencave të Shqipërisë dhe Akademisë së Studimeve Albanologjike. Ai e quajtuar Çanin qelbësirë ndërsa po ankohej për minutazhin që kishte në dispozicion në emision.

“Më thanë miqtë mos shko tek Çani se ai bën lloj lloj sharjesh. Kjo është hera e tretë që vij këtu. Por unë mendoj se ti je personazh interesant në botën e gazetarisë shqiptare dhe je shumë qelbësirë”, u shpreh Dalipaj./CNA.al