Incident para zyrës së kancelares Angela Merkel, àlàrmohet policia gjermane (Detajet e para +FOTO)

Një ìncident ka ndodhur në Berlin mëngjesin e sotëm. Një makinë është pèrplàsur në portën e zyrës së kancelares gjermane Angela Merkel duke alarmuar policinë gjermane.

Mëngjesin e sotëm një automjet hyri me shpejtësi në gardhin para zyrave ndërsa fatmirësisht pati vetëm dëme materiale, raportojnë mediat vendase, përcjell Ora News.

Mbi makinë shkruhej me shkronja të bardha: “Ju vrasës të mallkuar të fëmijëve dhe të moshuarve” dhe në anën tjetër: “Ndaloni politikën e globalizimit“.