Edi Rama nxjerr foton e ish-presidentit shqiptar dhe jep mesazhin e fuqishëm

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka mbështetur Hashim Thaçin në rrugën e tij për tu përballur me akt-akuzat e ngritura nga Dhoma e Specializuar në Hagë.

Rama ka postuar një fotot të ish-presidentit Hashim Thaçi ndërsa e shoqëron me mbishkrimin “Liria ka emër”.