Arrè.stohet “i forti” në Tiranë, ja çfarë i gjetën në banesë

Një 20-vjeçar në Tiranë është àrrèstuar nga policia pasi qarkullonte me armë zjarri pa leje me vete.

“Go.ditet nga Komisariati i Policisë Nr. 6, një tjetër rast i àrmèmbàjtjes pa leje. Qarkullonte me àrmë zjarri me vete, vihet në pranga 20-vjeçari.

Sekuestrohen dy àrmë zjarri dhe municion lùftarak. Në vijim të punës për rritjen e parametrave të sigurisë, si rezultat i kontrolleve të shtuara për kapjen e personave në kërkim dhe atyre që qarkullojnë me àrmë zjarri me vete, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6 u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

L.M., 20 vjeç, banues në Tiranë. Gjatë kontrollit fizik dhe në banesën e këtij shtetasi u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një àrmë zjàrri pìstoletë, një àrmë zjarri aùtomatik dhe një krehër me 21 fìshekë.

Materialet procedurale iu dërguan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën pènale “Armèmbajtja pa leje”, për të cilën parashikohet dënimi deri në 7 vjet bùrgim”, njofton policia.