Aksìdènt i rëndë në Itali, 61-vjeçarja shqiptare pèrplàsèt nga makina dhe ndërron jetë në vend (DETAJET)

Një ngjarje e rèndè ka ndodhur në Itali ku një grua me origjinë shqiptare ka humbur jetën si pasojë e një àksìdènti rrugor.

Mediat e huaja, bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në krahinën e Fermanos në Itali, ku 61-vjeçarja jetonte prej vitesh. Mësohet se shqiptarja ka vdèkur në vend sakaq personi që e àksìdentoi është zhdukur.

Identiteti i vìktìmës nuk është bërë i ditur, sakaq trupi i së cilës u dërgua në mo.rgun e “Murri” në Fermo.

Karabinierët e Komandës të Fermo po hetojnë rastin, ndërsa policia po kërkon për drejtuesin e makinës.