Toka nuk gjen qetësi/ Tërmeti i fortë gòdet Greqinë, ja sa ballë dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet i fortë ka g0ditur pak çaste më parë Greqinë.

Tërmeti me magnitudë 4.5 kishte thellësinë 15 km dhe është ndjerë nga banorët e zonës në Larisa. Nuk dihet ende nëse ka pasur dëme.