Rama ironizon Metën: Je thjesht Komandant i LSI, Kushtetuta thotë se s’komandon asgjë dhe askënd

Kryeministri Edi Rama i përgjigjet presidentit Ilir Meta, pas deklaratës së këtij të fundit se është komandant i Forcave të Armatosura, dhe si i tillë do t’i japë përgjigje armiqve të Shqipërisë.

Rama ironizon kreun e shtetit duke i thënë se është thjesht “komandant i LSI”. “…nuk komandon asgjë dhe askënd, po mishëron unitetin kombëtar dhe jo dasinë, sherrin, degradimin”, shkruan Rama në Twitter.

Postimi i plote