Kryeministri Rama i jep përgjigjen e fortë opozitës, nxjerr foton dhe i ‘plas në sy’ faktin: Ky është dallimi i madh mes tyre e nesh!

Kryeministri Edi Rama tregon me anë të një tabele që gjatë qeverisjes së tij investimet janë rritur dhe borxhi publik është zvogëluar. Ky reagim i kryeministrit vjen si kundërpërgjigje e akuzave të forta të opozitës lidhur me abuzimet me Borxhin Publik.

Postimi i Ramës

MIRËMËNGJES
dhe meqë dëgjoni llafe shumë për Borxhin Publik nga ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe ndaj sipërmarrjes, shëndetësi, arsim e deri edhe ndaj personave me aftësi të kufizuar, të prekurve nga përmbytjet, e madje edhe bebeve të porsalindura që i lanë pa mikrobonusin 5 mijë Lekë, njësoj si rrugët e lëna rrugëve, me këtë krahasim fare të thjeshtë për ta kuptuar dallimin e madh mes tyre e nesh, ju uroj një ditë të mbarë

MIRËMËNGJES 😊dhe meqë dëgjoni llafe shumë për Borxhin Publik nga ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe ndaj…

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 13. Oktober 2020