Ja parashikimi i motit për sot

Mëngjesi i sotëm do të nisë me mot të kthjellët në vendin tonë dhe vranësira të lehta.

Ndërsa duke ju afruar mesditës vranësirat bëhen me të shpeshta por sërish nuk priten reshje në territor.
Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C deri në 22°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.