I tha se do ta padisë, Veliaj ‘dhëmbë për dhëmbë’ me Bashën: Ja dokumenti, mezi pres të shkoj në Gjykatë të zbuloj si do paguente 34. 6 milion euro për plehrat ky me kunatin

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” kreut demokrat Lulzim Basha pasi ky i fundit tha se do ta denonconte për të 3 herë pasi i përmendi kunatin e tij dhe publikoi dokumentet e një kontrate për inceneratorin e Sharrës në kohën që ishte në pushtet opozita.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” kreut demokrat Lulzim Basha pasi ky i fundit tha se do ta denonconte për të 3 herë pasi i përmendi kunatin e tij dhe publikoi dokumentet e një kontrate për inceneratorin e Sharrës në kohën që ishte në pushtet opozita.

Veliaj tha se mezi pret të shkojë në gjykatë që t’ia tregojë edhe gjykatësit, dokumenin.
“PS punon me mend ju votoni pa mendje. Po i përmende atij kunatin zgjohet nga gjumi në orën 11 dhe t ëtham piten se te kunati nuk të fal. Njëq parit punon vetëm për kunatin kurs etjetra për burrin dhe gruan që kanë bërë sHPK. Kurs epartia jonë për njerëz që zgjohen në 5 të mëngjesit dhe punojnë, që strehojnë komshiun… Kjo është diferenca. Dikush unë e konsideroj shok mik dhe vlëlla si Redi Jupi është pjesë e familjes tonë.

Në bisedë me zonjat që kishin ndjekur debatrin me kunatin thanë mirë po kanë sy këto që vijnë nga reja që kalonte në 4 zona dhe futej në mushkëritë tona. Sot retë e tymit janë kthyer në një kodër të gjelbërt me 10 mijë pemë që janë mbledhur aty. Pyetja është kush e bëri këtë dhe me çfarë shoenzimesh.

Ja dokumenti, 34.6 milion euro të paguajnë dhe 37 euro për ton, për plehrat që kishte përgatit ky me kunatin. Mezi pres të shkoj në gjykatë që tja tregoj dhe gjykatësit, pasi e firmos këtë ia çon Saliut kërkesën që ta financojë. Ne e bëjmë me të njëjtën punë me 8 euro më pak tonin. Sot është një kodër e gjelbërt kurse dje helm dhe turp.

Doli sot e gënjeu prap, si thonë tironsit kur të plas cipa del. Jo e kam thënë 12, kur dokumenti thotë 37. Pse gënjen ky, një profesori im thoshte është më mirë t ëthuash të vërtetën, sepse e mban mend më kollaj. Këshilli ime për lulin ëshë të thotë të vërtetën se mbahet mend më kollaj, prandaj ngatërron matematikën, gjobat… Thuaj të vërtetën sepse mund të të çlirojë.

Pse sprotestojnë më ke astiri, sa kushton makina që i dha. Sa kushton me i heq këta që të mos protestojë këndin e lojërave me pistoletë në brez. Deputeti me pistoletë në brez te liqeni kundër këndit të lojërave. Sapo mori vilat te Gjiri i lalëzit u bonë burra të mirë këto. Po si u bënë burra të mirë këto mo lla. Një oligark që duhet varur tha. Po tani që more shpi është i mirë.

Ky se ka hallin te pastrimi se tirana është më e pastër si dita e si nata, se pemët janë shumë më shumë se çka pasur më parë. Ky e ka hallin te zhepi i vet te portofoli i vet, te kunati i vet, se po ti gjesh çmimin këtij e le dhe astirin dhe teatrin dhe digën dhe gardën dhe liqenin.

Nëse do luftonte për demokratët do ia bëja halla po ky e bën për veten. Për të gjithë demokratë shifni çfarë familje jemi ne dhe shifni demokratin.

Në Kukës,numri i rasteve aktive deri më tani mbetet në 37, të cilët sipas njësisë vendore të kujdesit shëndetësor janë në gjensje të qëndrueshme. Sakaq,prej tre ditësh efektivët e policisë, forcave Shqiponja dhe policisë bashkiake, po lëvizin në rrugët e qytetit të Kukësit,për të parë nëse po zbatohet sa duhet akti normativ I qeverisë për mbajtjen me detyrim të maskave mbrojtëse në ambjentet e jashtme.Edhe pse në ditët e para, duket se ky vendim I ri I qeverisë ka patur një përqindje të vogël të zbatueshmërisë nga ana e qytetarëve.Në rrugët e qytetit ende shikon qytetarë që të cilët nuk vendosin maskën në ambientet publike. Efektivët e policisë I kanë ndaluar këta persona qoftë duke I paralajmëruar për rëndësinë e mbajtjes së maskës apo edhe për masën administrative të parashikuar me ligj në rast të mos respketimit të aktit normativ.Por për të pabindurit pati edhe vendosje të gjobave.Mësohet se policia e shtetit ka vendosur 17 gjoba”, tha Veliaj.