Po pushonte në plazh, dy persona të maskuar qèllòjnë me àrmë një shqiptar në Itali (VIDEO)

Me maska dhe ar.më, dy persona qèllòjnë me ar.më një shqiptar në Itali

Të shtëna me ar.më zjàrri janë dëgjuar në plazhin e Torvaianica, në Itali. Sipas informacioneve nga mediat italiane, dy burra, me fytyrë të mbuluar dhe të ar.matosur me ar.më, mbërritën me skuter rreth orës 10.30 dhe hynë në plazh duke qëlluar në drejtim të një shqiptari, duke e plàgòsur atë.

Mësohet se i plàgòsuri, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ishte me precedentë pènàlë. Ai u transportua në spìtal dhe ndodhet jashtë rrezìkut për jetën. Policia po heton për zbulimin e autorëve dhe zbardhjen e ngjarjes.