Kryeministri Rama bën homazhe për një ndër femrat më të guxìmshme shqiptare: Vajzë që thyente tabu dhe farëzonte shembull! (FOTO)

Kryeministri Rama ka bërë sot homazhe për Sabiha Kasimatin, biologë e njohur e punonjëse shkencore, e cila u pùshkàtua pas ngjarjes së shpër.thimit të b0mbës në ambasadën sovjetike.

Postimi i plotë:

💐HOMAZHSABIHA KASIMATI ishte një hijeshi shqiptare që iu bë hije regjimit gjakatar komunist. E asgjësuan sepse nuk e…

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 15. September 2020