“Vijon puna me ritme të larta”, kryeministri Rama nuk ndalet (VIDEO)

Kryetari i PS Edi Rama, duke folur gjate nje konference shtypi, tre dite pas perfundimit te procesit te votimit per zgjedhjet lokale, ku ka prezantuar fituesen per kreun e bashkise se Konispolit Mimoza Arapi.

Kryeministri Edi Rama ka informuar se po vijon me ritme të larta puna për bypass-in e Vlorës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shkruan se në këtë kantier po punohet për të realizuar sa më shpejt këtë investim strategjik.

“VIJON PUNA ME RITME TË LARTA në bypass-in e Vlorës, ku janë kryer më shumë se 45 % e punimeve

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, në kantierin ku po punohet për ta realizuar sa më parë këtë investim strategjik për infrastrukturën tonë kombëtare.

#ShqipëriaqëDuam

#VloraqëDuam”, shkruan kryeministri Rama.

VIJON PUNA ME RITME TË LARTA në bypass-in e📍Vlorës, ku janë kryer më shumë se 45 % e punimeve🚧👉 Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, në kantierin ku po punohet për ta realizuar sa më parë këtë investim strategjik për infrastrukturën tonë kombëtare.#ShqipëriaqëDuam 🇦🇱☀️#VloraqëDuam🙂🌊

Gepostet von Edi Rama am Montag, 3. August 2020