“Dikur njerëzit prej aty vetëm iknin”, Rama publikon pamjet: Ja çfarë po ndodh (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga qyteti i Pukës.

Dikur, në këtë qytet thotë Rama, kur shkoje “ishte një kthinë e zymtë mes bukurive përrallore ku askush nuk shkelte e njerëzit prej aty vetëm iknin”.

Por sot, “është kthyer në një qytezë mikpritëse për vizitorë e turistë të huaj, shëmbëlltyrë e pamohueshme e Rilindjes Urbane, nga Veriu në Jug”.

POSTIMI

MIRËMËNGJES 🙂

MIRËMËNGJES 🙂dhe me Pukën, që kur shkoje dikur ishte një kthinë e zymtë mes bukurive përrallore ku askush nuk shkelte e njerëzit prej aty vetëm iknin, ndërsa sot është kthyer në një qytezë mikpritëse për vizitorë e turistë të huaj, shëmbëlltyrë e pamohueshme e Rilindjes Urbane, nga Veriu në Jug, ju uroj një fundjavë të bukur 🙏

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 6. August 2020