Xhelal Mziu dorëhiqet nga PD e Kamzës: Dua të bëhem deputet

Ish kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu ka shfaqur ambicjen e tij për të ngjitur më tej shkallët e politikës. Nga sot ai nuk është më kryetar i Partisë Demokratike, për degën e Kamzës.

Gjatë mbledhjes së degës, ajo për t’ju dedikuar garës për bashkinë. Vendimi tij vjen pas udhëzimit nr.60 të PD, sipas së cilës, çdo kryetar dhe sekretar dege që kërkon të garojë për deputet apo kryebashkiak, duhet të japë më parë dorëheqjen. Mziu thotë se sfida e re e tij politike është të bëhet deputet(TemA)