Rama e nis ditën me këtë video, ka një “mesazh” edhe për ndalimin e muzikës

Kryeministri Edi Rama ka ndare sot me ndjekesit e tij ne Facebook, pamje te natyres se mrekullueshme rreth LLogarase.

Mali dhe deti aq prane, nje natyre me nje thyerje gati magjike, qe te fton ta shijosh.

Teksa ka bere pershendetjen e dites, qe perkon me afrimin e fundjaves, kryeministri ka cekur edhe ate qe se fundi eshte bere debat i madh dhe shkak protestash e pakenaqesish.

Reagimin e artisteve kunder vendimit per mbylljen e muzikes pas ores 20:00. Vendim qe duket se nuk do te diskutohet. Ja cfare shkruan Rama:

MIRËMËNGJES 😊

dhe me këto pamje nga Llogaraja që të kujtojnë çfarë magjish ruan ky vend, Shqipëria, me malin dhe detin aty pranë, diellin dhe flladin, ju uroj një të premte të mbarë para një fundjave mbrëmjesh me muzikën e natyrës në bregdet😉

MIRËMËNGJES 😊

MIRËMËNGJES 😊 dhe me këto pamje nga Llogaraja që të kujtojnë çfarë magjish ruan ky vend, Shqipëria, me malin dhe detin aty pranë, diellin dhe flladin, ju uroj një të premte të mbarë para një fundjave mbrëmjesh me muzikën e natyrës në bregdet😉

Gepostet von Edi Rama am Donnerstag, 23. Juli 2020