Perfeksioni nuk ekziston si në Instagram…pasi të shihni foto e Afërdita Dreshajt, do shkoni me qejf në plazh

Vera ka ardhur dhe sigurisht shumë prej jush është në siklet sepse për shkak të karantinës ka shtuar disa kg më shumë në peshë. Rrjetet sociale bëjnë “punën e tyre”. Perfeksioni që ofrohet aty e shton edhe më shumë presionin e shoqërisë për t’u dukur perfekt, e megjithatë edhe pse e përmendim shumë që “perfeksioni nuk ekziston”, sërish e vështirë për ta besuar.

Ndalur këtu, një foto e shkrepur nga modelja bukuroshe Afërdita Dreshaj, do e kuptoni më mirë se për çfarë bëhet fjalë. Ajo është një nga vajzat më të bukura të ekranit shqiptar, modele, që shpenzon orë të tëra në palestër, ha shëndetshëm, trajtime bukurie, e megjithatë…ka celulit. Në këtë foto, ndryshe nga sa na serviret ne rrjetet sociale, bukuroshja na tregon se është si të gjithë vajzat e tjera.

Kështu që për ju që shqetësoheni për celulitin që mund të keni, nuk duhet ta vrisni aspak mendje. PERFEKSIONI NUK EKZISTON, shijoni verën.