Raportuesi i Shqipërisë në PE, ja kush është i zgjedhuri i Ruçit si Këshilltar për Integrimin

Kreu i Parlamentit, Gramoz Ruçi ka emeruar si “keshilltar per integrimin” prane kabinetit te tij ne Kuvendin e Shqiperise, nje emer te njohur te politikes, raportuesin e ShqipErise ne PE, Knut fleckenstein.

Ne dokumentin qe mban firmen e kreut te Kuvendit, qe e ka siguruar “Panorama”, mund te shihni edhe vendimin e marre nga Ruci per kete emerim te fundit te bere prane kabinetit te tij.

Kujtojme se Fleckenstein ka qene nje ze shume aktiv ne raportimin per Shqiperine ne PE dhe shume i pranishem edhe ne deklarata te bera per situaten politike ne vendin tone.