Martesa në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon jetën e grave, sipas studiuesve në Universitetin e Padovës. Sipas tyre, vdekshmëria midis grave të martuara është 23% më e lartë sesa për njerëzit e pamartuar. Martesa në mënyrë të konsiderueshme zvogëlon jetën e grave, sipas studiuesve në Universitetin e Padovës. Sipas tyre, vdekshmëria midis grave të martuara është 23% më e lartë sesa për njerëzit e pamartuar. Ekspertët e shpjegojnë këtë me faktin se gratë duhet të kujdesen jo vetëm për veten, por edhe për bashkëshortin, e cila dyfishon shëndetin dhe psikikën e tyre. Në të njëjtën kohë, burrat e martuar jetojnë më gjatë për shkak të kujdesit të grave të tyre.

Sot janë luajtur disa ndeshje të javës së 27 të Bundesligës, ose ndryshe të javës së dytë që prej rinisjes për shkak COVID-19. Borussia Dortmund nuk i ka disktuar tre pikët në transfertën kundër Wolsburg, duke fituar me rezultatin e pastër 0-2. Fillimisht do të ishte Guerrero ai i cili do të zhbllokonte në minutën e 32 pas një asisti të Hazard, ndërsa për tre pikët firmosi Hakimi që brenda zonës finalizoi një asisit të Jadon Sancho-s.

Sakaq në ndeshjet e tjera Bayern Leverkusen mposhti 1-3 Burusia Monchengladbach, Freiburg humbi në shtëpi 0-1 me Werder Bremen ndërsa Paderborn i Gjasulës barazoi 1-1 me Hoffenhaim. Të premten Hertha Berlin mposhti 4-0 Union Berlinin.