12 ushqimet me pak kalori që përshpejtojnë rënien në peshë

Nëse keni fituar shumë peshë këto kohët e fundit, është koha që të përqendroheni tek disa ushqime që do t’ju ndihmojnë të shpëtoni nga kilet e tepërta. Në videon e mëposhtme mund të shikoni disa nga ushqimet me pak kalori që mund t’i konsumoni për t’u dobësuar.

Grejpfruti: ½ frut = 39 kalori

Lakra: 1 kupë = 22 kalori

Lakër Brukseli: 1 kupë = 38 kalori

Kafja dhe çaji: pa sheqer = 0 kalori

Kërpudhat: 1 kupë = 15 kalori

Boronicat: ½ kupë = 32 kalori

Lulelakra: 1 kupë = 27 kalori

Selino: 1 kupë = 16 kalori

Domate: 1 e mesme = 22 kalori

Kungull i njomë: 1 kupë = 20 kalori

Karota: ½ kupë = 22 kalori

Spinaq: 1 kupë = 7 kalori