Shkon në 6 numri i të prekurve me koronavìrus në Shkodër, i riu nga Vau i Dejës niset drejt Infèktivit

Shkon ne 6 numri i te infèktuarve me COV1D 19 ne qarkun e Shkodres.

Nje 35 vjeçar nga Vau i Dejes eshte nisur drejt Tiranes, pasi ka rezultuar pozitiv ne testin e bere. Ai kishte ardhur nga Italia dhe pasi ka shfaqur probleme pneumonie, eshte drejtuar fillimisht ne spitalin e Shkodres.

Pasi ka bere testin me tampon ka rezultuar pozitiv dhe me pas eshte nisur drejt spitalit infèktiv ne Tirane.

Tashme ka shkuar ne 6 numri i te prekurve ne qarkun Shkoder teksa 3 jane nga Puka, nje nga Vau i Dejes, nje shkodrane qe jeton ne Tirane dhe nje oficer i policise gjyqesore nw Shkoder.