Kush po dekonspiron aksionet e OFL? Hoxha: Nuk e kuptojnë ku u ka ardhur rrjedhja

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka replikuar me deputetin e opozitës Halit Valteri.

Mes replikash, Hoxha ka zbuluar se operacioni OFL ‘ka rrjedhje’ duke nënkuptuar se dikush dekonspiron aksionet e policisë.

Ndërkaq, kryeministri Edi Rama sot bëri një deklaratë të fortë nga foltorja e Kuvendit duke thënë se “E di shumë mirë që në studio televizive ka njerëz të paguar nga krimi i organizuar për të bërë avokatin”.

REPLIKAT:

Valteri: Do te marin kta te ofl si bashkpuntor o shoku.

Hoxha: Halit Valteri une prandaj po i njoftoj se po u deshton operacioni dhe nuk e kuptojne nga u ka ardhur rrjedhja

Halit Valteri: Artan Hoxha kta jane si puna mekanikut kur ka bllokuar makina motorr, kta kontrollojne fshireset e xhamave miku im