VIDEO/ Në Australi ndodh mrekullia, nisin reshjet e shiut, shihni gëzimin e zjarrfikësve

Pas ditësh me radhë në luf.të me flakët, një lajm i mirë vjen më në fund nga Australia. Në Uellsin e Ri Jugor kanë nisur reshjet e shiut dhe zjàrrfìkësit e grupet e shpëtimit nuk mund të ishin më të lumtur sesa kaq.

Kevin Valdiviezo, pjesë e ekpieve të shpëtimit, ka postuar në “Twitter” një video që tregon nisjen e reshjeve të shiut dhe lumturinë e zjarrfikësve. “Zot, je i mrekullueshëm”, shkruhet sipër videos.