Do shikoni efekte mahnitëse nëse e zieni limonin dhe pini lëngun e tij

Ky leng :

Ju mbron nga ftohja

Ju jep energji.

Ndihmon tretjen tuaj dhe kontrollon metabolizmin tuaj.

Ju pastron nga ndotës të shumtë

Balancon nivelet e pH të organizmit tuaj

Pastron lëkurën tuaj dhe i jep shkelqim

Ju ndihmon në procedurën e humbjes së peshës

Përmirëson gjendjen shpirtërore, shmang an.kthin

Ky leng do t’ju ndihmojë të filloni ditën te hidratuar, të shëndetshëm, të kënaqur, të mbushur me energji pozitive.

Nuk eshte e nevojshme ta ngrohni kete pije çdo mëngjes herët. Ju mund ta pini atë të ftohtë si çaj te ftohte!

Përbërësit :

6 limona

0.5 L ujë

Mjaltë

Përgatitja:

Së pari, ndajini ne feta 6 limonët në gjysmë dhe hidhini ato ne tenxheren me 0.5 L ujë.

Zieni i ujin për 3 minuta.

Me pas hiqeni tenxheren nga zj.arri dhe lëreni për 10-15 minuta.

Hiqini limonët dhe tulin e tyre nga uji.

Hidheni ujin e ngrohte me limon në një filxhan çaji;

Pjesen e mbetur hidheni në një shishe qelqi për përdorim të mëvonshëm.