Buffon e krahason të mbijetuarin e Thumanës me futbollistin italian (ARSYEJA)

Gjatë takimit me yjet e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, ky i fundit duke iu drejtuar Alesio Lalës, tha se nga forma e syve ai ngjason me Marco Verratin, bashkëlojtarin e gardianit të Juventusit, tek kombëtarja italine. Ky sigurisht ka qenë një kompliment pasi Verrati njihet për sytë e veçantë. Ndërkohë në fund kur po përshëndeteshin, Buffon i thotë Aurelit 7-vjeçar, Ciao Verrati.