Rama reagon pas àrrèstimit të kushëririt të deputetit të PS, paralajmëron prerë: Do t’i nxjerrim “ujë të zi”…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit te policise per arr.estimin e shtetasit Redjan Rraja, si nje nga autoret e dyshuar per ate.ntatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj.

Me nje mesazh postuar ne llogarine e tij ne Twitter, Rama ka përshëndetur “punen e shkëlqyer të Policisë së Shtetit për zbardhjen e ngjarjes kri.minale, ku u implikua edhe prokurori i Durrësit”.

Duke premtuar se brenda muajit do te jete gati “Ligji Special kundër personave të dènuar, akuzuar a hetuar brenda/jashtë vendit për kr im të organizuar apo kri me të rënda”, Rama paralajmeron se “Do t’i nxjerrim “ujë të zi” foleve të kr.imit të organizuar dhe do të reagojmë frontalisht ndaj gjykatësve e prokurorëve të inkri.minuar, që duan “të kapin ç’të kapin”, deri ditën kur kanë radhën e spastrimit nga Vetingu”.

Kujtojme se i arr.estuari i sotem nga policia, si nje nga autoret e ate.ntatit ndaj prokuorit eshte kusheri i deputetit te PS-se, Rrahman Rraja.