MEME-t/ Rrjeti ironizon treshen Meta-Berisha-Nishani: Të gjithë të kòrrùptuarit që nuk kalojnë Vetingun, të bëhen anëtarë të Gjykatës Kushtetuese

Pas takimit te Sali Berishes dhe Bujar Nishanit me Ilir Meten dhe dakordesise se tyre te plote per te zhbere reformen ne drejtesi duke mbrojtur te shkarkuarit nga Vettingu, ne rrjetet sociale ka filluar ironia.

Meme-t e shperndara ne rrjet duke ironizuar qendrimin e Metes per rrezimin e Mucit (qe e kishte dekretuar si anetar te GJK) i cili mbrojti te dekretuarin e tij dhe sulmoi KPA-ne, shkruajne se: ne themi se te gjithe te k0rruptuarit qe nuk kalojne vetingun te behen anetare te gjykates kushtetuese.

Ja memet: