Keni bërë plane për sot? Njihuni më parë me parashikimin e motit

Shqipëria do të karakterizohet nga një mot i kthjellët dhe vranësira kalimtare. Por pjesa e dytë e ditës do të sjellë zhvillim të vranësirave më të dukshme në zonat veriperëndimore dhe ato jugore.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 03ºC deri në 11ºC, në zonat e ulëta nga 08ºC në 17ºC dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 17ºC.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 2 ballë.