Humb jetën vajza shqiptare në Itali, e pèrplasi makina

Një vajzë e re shqiptare ka ndërruar jetë në një àksident automobilistik në Itali.

Mediat italiane raportojnë se 25-vjeçarja me inicalet L.I dyshohet se po udhëtonte me makinën e saj në autostradë Asti-Cuneo kur ndaloi makinën dhe tentoi të kalonte në anën tjetër të rrugës.

Në këtë moment e reja shqiptare është përp lasur nga një makinë tjetër. Ajo u transportua me urgjencë në spital por nuk i mbijetoi dot plagëve të rënda.