‘130 milionë lekë tallje?’/ Braçe i përgjigjet Bashës: ‘Lylzimi’ t’iu paguajë shtëpinë sa vilën e tij të luksit

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas deklaratave të liderit demokrat Lulzim Basha i cili tha se banorët e Astirit nuk janë dëmshpërblyer për banesat e tyre. Braçe tha se vetëm për 8 objekte në lotin e parë janë paguar 148 milionë lekë dhe 360 milionë lekë për 15 objekte të tjera.

Zv. kryeministri ka publikuar edhe deklaratën e një banore të Astirit, e cila thotë se ka marrë 130 milionë lekë dëmshpërblim.

130 milion leke tallje? 10 milion dollarë tallje?

A i dini numrat apo jo? Vetem per 8 objekte ne Lot 1 jane paguar e marre: 148 MILION LEKE/1.2 MILION DOLLARE!

Per 15 objekte te tjera tek Loti i 1 jane ndare parate e jane gati: 360 MILION LEKE/3.4 MILION DOLLARE!

Bejini vete llogarite! Kjo vec tallje nuk mund te jete!

Ky LYLZIM BASHA qe eshte parelli i madh shume, patjeter, tua paguaje nje shtepi sac shtepia e luksit ne bllokun e vilave ku merr fryme! Por nga leket e tija ama, nga leket e tij!”, tha Braçe. /Shqiptarja