Ngjarje e rëndë/ Bie nga kati i gjashtë, humb jetën futbollisti 23-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka trònditur botën e futbollit. Bëhet fjalë për futbollistin argjentinas Ezeguel Esperon, i cili ka humbur jetën pasi ka rënë nga tarraca e katit të gjashtë, teksa po argëtohet me miqtë e tij.

Mediat vendase raportojnë se 23-vjeçario se ka rënë pasi është mbështetur në një kangjellë, e cila nuk ishte forcuar si duhej dhe nuk e ka mbajtur peshën e tij.

Esperon e nisi karrierën me klubin All Boys nga Buenos Aires, para se t’i bashkohej klubit brazilian, Sport Club Internacional. Klubi i tij i fundit ishte Atlante de Mexico, ku luajti në 12 ndeshje.