Elisa Spiropali flet për emocionet e pritjes së ëmbël, zbulon edhe gjininë e bebit: Do më ngjajë mua, do jetë…

Në prag të muajit të shtatë të shtatzënisë, Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali tregoi se po kalon një shtatzëni të lehtë dhe të mbarë, që deri tani nuk e ka penguar të vazhdojë punën dhe angazhimet e shumta.

E ftuar në studion e “Ftesë në 5”, Spiropali tregoi emocionet e pritjes së ëmbël, ndërsa zbuloi më tepër nga bebi që pritet të vijë pas disa muajsh në jetë.

Ajo zbuloi për herë të parë se është në pritje të një djali, edhe pse fillimisht dëshira e të shoqit ka qenë një tjetër motër për Naltën e tyre 4 vjeçare.

Sa i përket nepsit të shtatzënisë, Elisa tha se gjatë kësaj kohe është shumë e dhënë pas ushqimeve të kripura dhe pikante, duke veçuar turshitë dhe ushqimet që kanë shumë piper.

“Tani, sigurisht që oreksi është më i shtuar, kam shumë neps si të gjitha gratë…Të kripura dhe pikante, nuk jam e të ëmblave, nuk jam njeri që kam qejf të ha çokollata, jo. Po këto pikantet po, turshitë, ushqimet që kanë piper, këto më shijojnë shumë. Kështu djali do më ngjajë mua, do jetë i kripës dhe i piperit, jo i sheqerit”, tha ajo duke qeshur.