Petrit Vasili: Shyqyr qe s’jemi njëlloj me Ramën, ai s’do jetë kurrë si ne të LSI-së

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama se do të flasë nesër mbi qëndrimin e tij për ministrin Xhafaj.

“Kryeministri për herë të parë ka te drejtë.

Kryeministri thotë që s’jemi njëlloj dhe ka te drejtë.

Po të ishim njëlloj do të ishim gënjeshtarë si ai dhe të pacipë si ai, që edhe lekët për studentet e sëmurë nga talasemia i shkurton dhe i grabit.

Çfarë shpirti i zi mund të jetë ky që grabit qindra milion koncesione për vete dhe ju zhvat edhe lekët e luftës për jetën studentëve talasemikë.

Shyqyr qe s’jemi njëlloj si ai dhe ai kurrë s’do të jetë si ne”, shkruan Vasili.(TemA)