LSI drejt shkatërrimit? Kush janë tre deputetët “tradhtar” që do braktisin Monikën

Bashkimi me PD për një opozitë të fortë, i ka sjellë shumë dëme partisë së dytë opozitare, LSI.

Pas braktisjes së disa këshilltarëve të LSI në disa qytete të Shqipërisë, LSI do të pësojë disa humbje edhe më të mëdha.

Gjatë një kronike në media, u fol se tre deputetë të LSI do të braktisin këtë forcë politike për t’iu bashkuar PS.

“Në korridoret e politikës Spartak Braho nuk do të jetë deputeti i fundit që do të kalojë tek Partia Socialiste pasi në radhë janë edhe tre deputetë të tjerë, emrat e të cilëve janë: Robert Bitri (Berat), Lefter Koka (Durrës) dhe Vangjel Tavo (Gjirokastër)”.

Shenjat e largimit janë bërë të qarta pasi të tre deputetët e LSI kanë refuzuar vendimin e grupit parlamentar për të braktisur Kuvendin në protestë ndaj Ramës. /albeu.com/