LIVE/ Dasma mbretërore britanike, dalin pamjet e para të Meghan Markle nuse

Pamjet e para të nuses së vitit, Meghan Markle, kanë mbërritur teksa ka dalë nga Cliveden House Hotel duke shkuar në Windsor Castle.

Princi Harry ka mbërritur në dasmën e tij dhe Meghan Markle ka nisur udhëtimin e saj të fundit në kapelë duke i dhënë botës paraqitjen e parë të veshjes së nuses .

Nëna e saj Doria buzëqeshi dhe dukej adhuruese në vajzën e saj në pjesën e prapme të veturës së dasmës, duke e mbështetur sërish atë në mungesë të babait Thomas Markle.

Nëna dhe vajza u larguan në një Rolls-Royce Phantom IV, e cila u ndërtua dhe u çua te Mbretëresha në vitin 1950 dhe u përdor nga Kate Middleton për udhëtimin e saj në Westminster Abbey, kur u martua me Williamin shtatë vjet më parë.

Nga makina mund të shihet se Markle, e cila do të vendosë kurorë me princin Harry, është me vello, por detajet e fustanit nuk duken ende.