Kamer Qaka drejt Seria A, merr një ofertë konkrete nga klubi i njohur

E ardhmja e Kamer Qakës mund të jetë Seria A. Mesfushori i Kombëtares sonë së fundmi ka marrë një ofertë shumë të mirë nga klubi i Udinezes.

Bardhezinjtë kanë ofruar 700 mijë euro të klubi i tij Poli Lasi. 100 mijë euro do të depozitohen në qoftë se ai arrin të numërojë mbi 20 ndeshje. Mes Udinezes dhe Qakës është Steaua Bukuresht e cila ofron 500 mijë.

Futbollisti i Poli Iasi ndiqet prej kohësh nga klubi i Kluzhit në Rumani, por oferta e tyre është më inferiore, pasi arrin deri në shifrën e 500 mijë eurove.

Në ditët në vijim pritet që të mësohet edhe e ardhmja e Qakës, i cili duket se do të jetë shqiptari i radhës që do t’i bashkohet elitës së futbollit italian.