Godet Kreshnik Spahiu: Popull pa memorje, Basha e fitoi bashkinë me komunistët

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi dhe ish-aleati i Lulzim Bashës, Kreshnik Spahiu përmes një statusi në Facebook ironizon përleshjen mes një grupi të rinjsh demokratë dhe disa të moshuarve nostalgjikë të komunizmit.

Spahiu thotë se Basha e fitoi Bashkinë e Tiranës me votat e komunistëve pasi tha 100 mijë euro për të ndjerin Hysni Milloshi.

“POPULL PA MEMORJE Sa shpejt harruan çunat e varrezave që Basha e fitoi Bashkinë në koalicion me komunistët. 100 mijë € për Hysni Milloshin”, shkruan Spahiu.