Ancelotti gati rikthimin në Serie A, ja te cila skuadër

Carlo Ancelotti është duke përfunduar marrëveshjen për të nënshkruar me Napolin.

Mediat italiane së fundmi po raportojnë një takim të presidentit të Napolit, Aurelio De Laurentiis me teknikun e njohur italian që do të rikthehet në Serie A, shkruan Football-Italia

Sipas Sportitalia dhe Corriere dello Sport, De Laurentiis ka vendosur që ai nuk do të presë që Maurizio Sarri të marrë një vendim dhe do të vazhdojë bisedimet me Ancelottin.

Kontrata në tabelë thuhet se është 6.5 milionë euro për sezon për dy vjet me opsionin për një të tretë, por Ancelotti do të preferonte një kontratë 3-vjeçare.

Ish-trajneri i Milanit, Chelset, Paris Saint-Germain, Real Madrid dhe Bayern Munchen është një agjent i lirë pasi u shkarkua nga kampionët gjermanë.