Skema e mashtrimit të “Gulf”/ Berisha denoncon: Ja kush e ka kompaninë

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e nje qytetari sic e quan ai “dixhital”, i cili sipas ish liderit te PD, thote se kompania e naftes Gulf, ne telashe me Tatimet dhe drejtesine, eshte e Olsi Rames, vellait te kryeministrit shqiptar. Prokuroria e Tiranës mesohet se i ka nisur zyrtarisht hetimet për menaxherët shqiptarë të kompanisë “Gulf”, duke shpallur në kërkim policor menaxherin kryesor, Albano Alikon.

Objekt i hetimit mesohet se nuk është mbyllja e pikave të tregtimit të karburantit, por skema mashtruese e shitjes së tollonave pak ditë para mbylljes së aktivitetit, skemë e cila dyshohet se është krijuar nga Aliko.

STATUSI I SALI BERISHES